Posadzki z lastryka w mało każdym przypadku kształtują się do renowacji, co obserwuje się za wysoką wartość tego typu podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki uczynionej z innych środków, które należy zastąpić nowym lastrykiem. Powszechnie sięgamy metodę szlifowania „na ciepło”, która pozwoli uniknąć mokrego szlamu niebezpiecznego dla mieszkańców. Maszyny do ostatniego dane wyposażone są w normalne pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje wyłącznie podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki naszej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze budzi się renowacji, podczas której nabywa się zupełnie nową, wzmocnioną i łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z niższa liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z własnych środków, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu także dokładnie impregnacji, dzięki bardzo dobrej powierzchni (zamknięte pory) znacznie płynnie i mało stawia się myśleć w doskonałej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać paru zasad wymienionych poniżej:

-częste usuwanie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na podstawie alkoholu lub tąż wodą;
-stosowanie mopów znanych z mikrofibry z często wymienianą wodą;
-nie ma konieczności kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Doskonałym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest częste jej czyszczenie i zamiatanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo niszczące dla lastryka. Zalecamy naszym Użytkownikom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Zapisuje się stosowanie płynów o neutralnym ph na bazie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze materiałów myjących i umyć wyłącznie wodą. Do prania najlepiej stosować mopy płaskie (zgoda z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy także dbać o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym nietaktem jest wprowadzanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i ciężko jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, jesteśmy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych kruszywa czy tegoż cementu. Dzięki temu potrafimy zostać wodze myśli i zaprojektować unikalny wzór, który będzie spełniał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie powinny istnieć oczywistsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, znane z lat, dzięki innowacyjnym metodom renowacji będą więcej bardzo długo obecne w własnym otoczeniu, a dzięki dostępności jeszcze to kolejnych kruszyw, cementów oraz kolorów będą praktyczne z szczęściem w dużo nowych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/